wersja angielska

Co to jest inwestowanie?

Inwestowanie polega na bieżącym zaangażowaniu środków pieniężnych czasu w celu późniejszego uzyskania korzyści. W ramach inwestycji ludzie najczęściej decydują się na: inwestowanie w nieruchomości, waluty, kryptowaluty, inwestowanie na giełdzie, zakup akcji i obligacji.

Zalety inwestowania

  • Niskie ryzyko utraty całości
  • W przypadku powodzenia, duża szansa na duży majątek
  • Możliwość zaciągania kredytów
  • Zaangażowanie firmy Zachowanie postawy
  • Niewielkie zaangażowanie czasowe
  • Inwestowanie jest elastyczne, inwestorzy sami decydują o tym, co będzie inwestować
  • Mniej podatków
  • Atmosfera

Na co warto uważać?


  • Wysokie ryzyko utraty pieniędzy

  • Nie ma gwarancji regularnych zysków

Łowicz miasto inwestycji

Łowicz to miasto w województwie łódzkim, położone w centralnej części Polski. Słynie ze swojego folkloru. Ma duży potencjał inwestycyjny, polegający na położeniu w logistycznie dobrym miejscu między jednymi z największych miast Polski: Łodzią a Warszawą. Ponadto w bliskiej odległości znajduje się droga krajowa E30. Leży na terenach nizinnych. Przykłady najbardziej dochodowych inwestycji w Łowiczu przedstawimy poniżej.

Folklor

Folklor łowicki jest znany na całym świecie. Wielobarwne stroje ludowe można zobaczyć zazwyczaj podczas procesji Bożego Ciała, która jest wpisana na listę UNESCO. Tutejsze wycinanki są na świecie kojarzone z Polską bardziej niż te z innych regionów.

Warto inwestować w wszelkiego rodzaju sklepy z pamiątkami. Jest ich stosunkowo niewiele, mimo że cieszą się dużą popularnością i ludzie chętnie by je kupowali. Na Starym Rynku znajduje się sklep z pamiątkami oraz „Folkstar” z kubkami, poduszkami, torbami itp.

Gastronomia

Łowicz posiada rozwinięty przemysł żywieniowy. Z tego regionu pochodzi wiele rozpoznawalnych marek. Są dwie firmy “Łowicz”. Jedna wytwarza dżemy, sosy, syropy itp. 

Druga zajmuje się wyrobami mlecznymi. Do produkcji jedzenia wykorzystywane są zasoby od lokalnych rolników. 

W Łowiczu jest kilka restauracji z lokalnym jedzeniem m.in. Polonia, Szkiełka, Na poddaszu i Powroty. Zainwestowanie we własną restaurację jest dobrym krokiem, ponieważ jest na to bardzo duży popyt.

Sklepy odzieżowe

W tym mieście nie ma za bardzo wyboru, jeżeli chodzi o odzież. Zakupy można robić na rynku, w supermarketach i w niewielkiej galerii. Jednak w razie potrzeby zrobienia większych zakupów mieszkańcy jeżdżą do dużych galerii w innych miastach np. do Łodzi lub Kutna. Kolejne sklepy z pewnością przyciągnęłyby tłumy.

Rozrywka

W Łowiczu jest niewiele miejsc do wspólnego spędzania czasu. Można iść na pizzę, kebaba, do parku. Brakuje miejsc takich jak park trampolin, czy teatru.

Budownictwo

Na szeroką skalę w Łowiczu i terenach podmiejskich rozwija się branża budowlana. Jest ona jedną z bardziej opłacalnych rzeczy w które można u nas zainwestować. Ze względu na duży napływ uchodźców z Ukrainy do Polski wzrasta zapotrzebowanie na nowe domy i mieszkania oraz rośnie liczba deweloperów.

O nas

Stronę przygotowali: Magdalena, Marcelina, Aleksandra, Zuzanna i Wojciech. Jesteśmy grupą licealistów z polskiego miasta Łowicz. Niniejszy artykuł powstał podczas trwania unijnego projektu edukacyjnego w Grecji.