wersja angielska

Co to są inwestycje?

Inwestycje - to zaangażowanie finansowe w dane przedsięwzięcie w celu uzyskania korzyści polegające przede wszystkim na przeznaczeniu zasobów finansowych, by w przyszłości osiągnąć określony zysk.

Turystyka w Grecji

Grecja jest krajem niezwykle turystycznym. Każdego dnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Szczególnie latem, gdy pogoda jest tu świetna do wypoczynku na wiele sposobów. Turyści przyjeżdżając do wybranego przez nich hotelu, próbują kuchni regionalnej, aby poznać smaki danego regionu.

Klimat

Wspaniała przyroda, łagodny klimat, przepiękne plaże oraz zielone zbocza gór, zachęcają do odwiedzania Pieri. Wzdłuż bardzo obszernej linii brzegowej rozciągają się małe biznesy – sklepy z pamiątkami oraz przybrzeżne bary.

Pogoda w okresie letnim osiąga nawet 40 stopni C, jednak najczęściej jest to przedział

od 30-35. Temperatura Morza Egejskiego także zachwyca turystów. Jest ono czyste, ciepłe i wynosi ok. 17-25 stopni. Czynniki te mają duży wpływ na rozwój turystyczny tego kraju co cenią sobie inwestorzy i przedsiębiorcy.

W co warto inwestować?

Wraz ze stałym napływem turystów, rośnie zapotrzebowanie na rozwój gastronomii i hotelarstwa. Inwestowanie w hotele, pensjonaty i kurorty jest świetnym pomysłem na stałe uzyskiwanie dochodów. Sprawdza się to szczególnie latem , gdy dochody te, są kilkukrotnie większe niż poza sezonem. Podobnie jest  w zakresie gastronomii, w okresie wakacyjnym turyści masowo próbują nowych, różnorodnych potraw  danego kraju lub regionu. Poza sezonem, wraz z mniejszym napływem turystów, w restauracjach jest o wiele luźniej niż latem.

Małe i duże biznesy

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Jednym z większych biznesów, w które można inwestować są panele fotowoltaiczne. Wielu inwestorów wybiera właśnie taką opcję. Promienie słoneczne, które w tym regionie są niezwykle intensywne są dobrym sposobem na wykorzystanie ich w korzystny i ekonomiczny sposób. Klimat grecki odgrywa bardzo dużą rolę w ten inwestycji, słoneczne dni powodują znaczny napływ energii.

NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomości w Grecji również są dobrym sposobem na biznes i inwestycje. Kupując małe domki mieszkalne prawdopodobnie przyniesie to duże dochody w przyszłości. Porównując koszty mieszkalne są one o wiele bardziej opłacalne, niż w Polsce.

SKLEPIKI Z PAMIĄTKAMI

Dużo lokalnych mieszkańców prowadzi własne działalności. Kupując ich dzieła możemy wspierać ich finansowo, co pomaga im w dalszej pracy.

WINIARNIE

Ludzie mają jednak również mniejsze działalności do wyboru, ich przykładem są winiarnie, które przyciągają wielu degustatorów lokalnego wina. Historia wina w Grecji zaczęła się już w prehistorii, można powiedzieć, że Grecy mają wino ,,we krwi”, dlatego historia wina i uprawy winorośli jest prawdopodobnie najdłuższą na świecie.