Nasza grupa przeprowadziła ankietę wśród mieszkańcow Tarcento. Zadaliśmy im pytania związane ze sportem. Ankietowani przyjęli nasze pytania bardzo dobrze, dzieląc się z nami różnymi ciekawymi faktami i informacjami związanymi ze światem włoskiego sportu.

Wyniki naszej sondy

Jaki jest najbardziej znany sportowiec w okolicy?

Zapytaliśmy o sportowca, który jest popularny według miejscowych. Najczęściej wymieniany był Jannick Sinner, włoski gracz tenisa. Ponadto, inni wymieniali takie osobowości, jak Milan Jonathan, który jest włoskim kolarzem szosowym i torowym, czy Mo Farah- brytyjskiego lekkoatletę. Zaskoczeniem dla nas było wspomnienie o Joannie Wołoszcz, polskiej siatkarce.

Jaki jest twój ulubiony sport?

Okoliczni mieszkańcy najczęściej wymieniali piłkę nożną jako ich ulubiony sport. Z naszej ankiety możemy wywnioskować, że tutejsze kobiety lubią w wolnym czasie uprawiać jogging.

Czy sport jest dla ciebie ważny?
Tak 87.5%
Nie 12.5%

Znaczna większość ankietowanych stara się prowadzić zdrowy tryb życia i uważa sport za ważny element dnia.

Czy w pobliżu są jakieś ośrodki sportu? Jeśli tak, jakie?

Zadaliśmy pytanie odnośnie miejsc, w których lokalni mieszkańcy mogą aktywnie spędzić wolny czas. Ankietowani wymienili placówki, gdzie zainteresowane osoby mają dostęp do sprzętu potrzebnego do wykonywania różnorodnych aktywności fizycznych, między innymi pilates, sztuki walki, siatkówka i wiele innych sportów.

Czy świętujesz duże wydarzenia sportowe?
Tak 50%
Nie 50%

Następnym z zadanych przez nas pytań było czy mieszkańcy Tarcento świętują duże wydarzenia sportowe. W tym pytaniu ankietowani mieli  wyjątkowo podzielone zdania. Wywnioskowaliśmy, że nie każdego interesują tak huczne sportowe uroczystości, niektórzy z nich wolą spędzić wolny czas na odpoczynku.

Czy wyjeżdżasz w góry by uprawiać tam sport?
Tak 37.5%
Nie 62.5%

Z racji górzystego ukształtowania terenu  w pobliżu Tarcento założyliśmy, że okoliczni mieszkańcy bardzo często i z chęcią wyjeżdżają na górskie wędrówki, bądź uprawiać tam sezonowe sporty. Jednak, ku naszemu zdziwieniu, większość społeczeństwa nie jest zainteresowana takimi aktywnościami.