Zapoznaj się z aktualnościami projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000143246

Ogłoszenie o projekcie

Zapoznaj się z informacjami ogólnymi o projekcie, terminem mobilności i celami przedsięwzięcia.

Ogłoszenie o rekrutacji

Informacja o rekrutacji do projektu rozpoczynającej się 23.03.2023. Przejdź do sekcji i poznaj szczegóły.

Podsumowanie

Przejdź do sekcji i poznaj szczegóły.

Ogłoszenie o projekcie

Przystępujemy do realizacji kolejnego projektu międzynarodowego! 

Projekt 2023-1-PL01-KA121-VET-000143246 pt. „Euro-zawodowe kompetencje – dobry start na rynku pracy 2023 to inicjatywa, której celem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 będą mieli okazję uczestniczyć w praktykach zawodowych za granicą, rozwijać swoje umiejętności językowe oraz zdobywać doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. 

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu ERASMUS+, Sektor Kształcenie Szkolenia Zawodowe. 

Celem głównym projektu jest zdobycie praktycznego doświadczenia oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych uczniów w kierunkach kształcenia. Ponadto, rozwój kompetencji językowych, osobistych, społecznych oraz kulturowych. Projekt ma również przeciwdziałać wykluczeniom społecznym, angażując w działania młodzież o zmniejszonych szansach.  

Udział w przedsięwzięciu jest całkowicie darmowy dla jego uczestników, wszelkie koszty związane z działaniami przygotowawczymi, organizacją i realizacją praktyk, logistyką pokrywa Szkoła z dofinansowania przyznanego ze środków Unii Europejskiej. 

Główna akcją projektu będzie mobilność zagraniczna, która odbędzie się w Grecji w terminie 16-10-2023 do 27-10-2023. Uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach przez 10 dni. Praktyki będą odbywać w się w wymiarze  6-8h dziennie przez 10 dni. Dwa pełne dni oraz czas po praktykach, zostanie przeznaczony na realizację programu kulturowego, który zakłada poznanie kultury i tradycji Grecji. Uczniowie będą mieli okazję odwiedzić najważniejsze zabytki i atrakcje Riwiery Olimpijskiej. 

Korzyści dla uczniów: 

Udział w projekcie pozwoli uczniom na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, rozwinięcie umiejętności językowych oraz poznanie kultury i tradycji Grecji. W dłuższej perspektywie uczestnictwo w projekcie przyczyni się do lepszej adaptacji uczniów na rynku pracy oraz zwiększy ich szanse na znalezienie zatrudnienia w wybranym zawodzie. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, dzięki pozyskanemu finansowaniu. 

Rekrutacja do projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000143246

Do wzięcia udziału w rekrutacji zapraszamy uczniów klas III, kształcących się w zawodach: 

  • Technik spedytor 
  • Technik ekonomista 

Terminy: 

07.09.2023 – rozpoczęcie rekrutacji  

14.09.2023 – zakończenie zbierania aplikacji   

15.09.2023 – publikacja finalnej listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej 

Dokumenty dostępne do pobrania na stronie szkoły. Formularze należy złożyć w sekretariacie szkoły.  

Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz Instrukcją poprawnego wypełnienia formularza zgłoszeniowego.  

Przypominamy o konieczności posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.  

Wszelkie pytania dotyczące procesu rekrutacyjnego można kierować do koordynatora projektu, Pani Wioletty Kamer 

Udział w projekcie to nie tylko szansa na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń, ale także możliwość budowania relacji międzynarodowych oraz rozwijania kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Dlatego gorąco zachęcamy uczniów do aplikowania! 

Regulamin Rekrutacji

Instrukcja wypełnienia formularza zgłoszeniowego

Formularz zgłoszeniowy do projektu

Podsumowanie projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000143246

Euro-zawodowe kompetencje – dobry start na rynku pracy 2023 

Projekt 2023-1-PL01-KA121-VET-000143246 pt. „Euro-zawodowe kompetencje – dobry start na rynku pracy 2023” to inicjatywa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu, mająca na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów. Projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, Sektor kształcenie i Szkolenia Zawodowe, finansowany przez Unię Europejską, zapewnił uczniom możliwość uczestnictwa w zagranicznych praktykach zawodowych. Dzięki temu przedsięwzięciu, 24 uczniów szkoły, kształcących się w zawodach technik spedytor i technik ekonomista, miało okazję w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024 zdobywać doświadczenie zawodowe i rozwijać swoje umiejętności w Grecji od 16 do 27 października 2023 roku. 

Głównym celem projektu było zdobycie praktycznego doświadczenia oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w ich kierunkach kształcenia. Dodatkowo projekt miał na celu rozwój kompetencji językowych, osobistych, społecznych i kulturowych, a także przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym poprzez angażowanie młodzieży o zmniejszonych szansach. 

Uczestnictwo w projekcie było całkowicie darmowe, a wszelkie koszty związane z działaniami przygotowawczymi, organizacją i realizacją praktyk oraz logistyką pokrywała szkoła z dofinansowania przyznanego przez Unię Europejską. 

Uczniowie w ramach swoich grup zawodowych – ekonomiści i spedytorzy – realizowali  praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach, zdobywając cenne doświadczenie w międzynarodowym środowisku. Przez 10 dni uczniowie odbywali praktyki zawodowe, a dwa dni oraz czas po praktykach przeznaczono na realizację programu kulturowego. Partnerem projektu było OLYMPUS EDUCATION SERVICES. Instytucja ta ma bogate i wieloletnie doświadczenie w uczestnictwie w edukacyjnych projektach międzynarodowych. 

Praktyki 

  • Ekonomiści:  

Pracowali nad tworzeniem materiałów informacyjnych i reklamowych dla branży hotelarskiej, korzystając z różnorodnych źródeł. Budowali strategię marketingową, opracowując także oferty handlowe i dokonując różnego rodzaju analiz w tym finansowych. Brali udział w spotkaniach i wykładach przeprowadzonych przez menadżerów hoteli na temat sektora turystycznego w Grecji, na podstawie których opracowywali swoje materiały informacyjne i reklamowe. Uczestniczyli w warsztatach z programu Canva, zbierali i analizowali informacje dotyczące zarządzania hotelami. 

  • Spedycja:  

Zdobywali doświadczenie w greckich przedsiębiorstwach z branży logistycznej gdzie poznawali specyfikę zawodu. Praktykowali m.in. w hurtowni napojów, koncentrując się na przygotowaniu procedur inwentaryzacyjnych, wykorzystaniu elektronicznych czytników kodów kreskowych i organizacji magazynu. Młodzież mogła zapoznać się z zasadami obiegu towarów w magazynie, wydawaniem oraz przyjmowaniem transportów dóbr. Istotnym elementem było zaznajomienie z dokumentacją oraz programami komputerowymi wspomagającymi prace w danym zawodzie.  

Oprócz praktyk zawodowych, uczniowie uczestniczyli w bogatym programie kulturowym, który obejmował poznanie najważniejszych regionów i atrakcji Riwiery Olimpijskiej. Uczestnicy zwiedzili wspaniałe Meteory, wyspę Skiathos, zamek Platamonas, Stary Pantaleimonas. Spacerowali po Litochoro, obcując z przyrodą w “Greckim Zakopanem” oraz wędrując po kanionie Enipeas. Udali się także na lokalny grecki targ w miejscowości Leptokaria oraz do lokalnej winiarni, w której poznali tajników produkcji wina i rozmawiali na temat logistyki produktów z gospodarzami winiarni. 

Ponadto brali udział w zajęciach i animacjach integracyjnych jak gra miejska, wieczór karaoke czy gry muzyczne.  

Projekt „Euro-zawodowe kompetencje – dobry start na rynku pracy 2023” zakończył się spotkaniami podsumowującymi praktyki oraz uroczystym wręczeniem certyfikatów. Uczestnicy z entuzjazmem dzielili się zdobytymi doświadczeniami i refleksjami.  

Praktyki w Grecji były dla nich nie tylko okazją do rozwoju zawodowego, ale także do poznania nowej kultury i nawiązania międzynarodowych znajomości. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i zachęcamy kolejnych uczniów do uczestnictwa w kolejnych europejskich projektach, które realizowane będą w naszej szkole.